ZURB Template (8.x-6.0) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Enable
ja: 有効

en: Login
ja: ログイン

en: logo
ja: ロゴ

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Back
ja: 戻る

en: Help
ja: ヘルプ

en: Updated
ja: 更新

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Always
ja: 必須

en: Never
ja: なし

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Logout
ja: ログアウト

en: New
ja: 新

en: Sticky
ja: 固定

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Last page
ja: 最終ページ

[ctx: Sort order]
en: Order
ja: 順序

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
