ZURB Template (8.x-6.1) - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Login
el: Είσοδος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Back
el: Πίσω

en: Help
el: Βοήθεια

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Page
el: Σελίδα

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: New
el: Δημιουργία

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

[ctx: Sort order]
en: Order
el: Σειρά

en: Site header
el: Κεφαλίδα ιστοσελίδας
