ZURB Template (8.x-6.1) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Home
is: Heim

en: Content
is: Innihald

en: Search
is: Leita

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Updated
is: Dagført

en: Page
is: Síða

en: Never
is: Ongantíð

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)
