ZURB Template (8.x-6.1) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Back
hi: वापस

en: Help
hi: मदद

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: New
hi: नया

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: My Account
hi: मेरा खाता

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

[ctx: Sort order]
en: Order
hi: क्रम

en: Site header
hi: साइट हेडर
