ZURB Template (8.x-6.1) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Enable
it: Abilita

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Back
it: Indietro

en: Help
it: Aiuto

en: Updated
it: Aggiornato

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Logout
it: Esci

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: New
it: Nuovo

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: My Account
it: Il mio account

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

[ctx: Sort order]
en: Order
it: Ordina
    nel context: Ordinamento

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
