ZURB Template (8.x-6.1) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Enable
ro: Activare

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Back
ro: Înapoi

en: Help
ro: Ajutor

en: Updated
ro: Actualizat

en: Page
ro: Pagina

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: New
ro: Nou

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

[ctx: Sort order]
en: Order
ro: Ordonare

en: Site header
ro: Antet sit

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
