Zuvi - The Dark and Modern Drupal 8, 9 and 10 Theme (10.1.0) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Support
hi: समर्थन

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Node
hi: नोड

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Up
hi: ऊपर

en: General
hi: सामान्य

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
