Zuvi - The Dark and Modern Drupal 8, 9 and 10 Theme (10.2.2) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Support
pt: Suporte

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentário

en: Up
pt: Para cima

en: General
pt: Geral

en: Border
pt: Borda

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Tabs
pt: Abas

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Solid
pt: Sólido

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: mobile
pt: móvel

en: Pagination
pt: Paginação

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Footer Top
pt: Topo do Rodapé

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Footer first
pt: Primeiro rodapé

en: Footer second
pt: Segundo rodapé

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Last page
pt: Última página

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Footer fourth
pt: Quarto rodapé

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: First page
pt: Primeira página

en: narrow
pt: estreito

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário
