Zuvi - The Dark and Modern Drupal 8, 9, 10 and 11 Theme (10.2.6) - en to pl translation catalogue (60 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Support
pl: Wsparcie

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Layout
pl: Układ

en: Components
pl: Komponenty

en: Node
pl: Węzeł

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Comment
pl: Komentarz

en: Up
pl: W górę

en: General
pl: Ogólne

en: Border
pl: Obramowanie

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Slider
pl: Suwak

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Solid
pl: Jednolite

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: wide
pl: szerokie

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Footer Bottom
pl: Dół stopki

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer Top
pl: Góra stopki

en: Theme Color
pl: Kolor szablonu

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: narrow
pl: wąski

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
