Zuvi - The Dark and Modern Drupal 8, 9 and 10 Theme (10.2.9) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Support
ja: サポート

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Components
ja: コンポーネント

en: Node
ja: ノード

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Comment
ja: コメント

en: Up
ja: 上へ

en: General
ja: 全般

en: Border
ja: ボーダー

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Content Top
ja: コンテンツトップ

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Sidebar Left
ja: 左サイドバー

en: Sidebar Right
ja: 右サイドバー

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: mobile
ja: モバイル

en: Pagination
ja: ページ送り

en: wide
ja: 広

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Footer first
ja: 第1フッター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター

en: Instagram
ja: インスタグラム

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Footer fourth
ja: 第4フッター

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: First page
ja: 先頭ページ

en: narrow
ja: 狭小

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
