Zuvi - The Dark and Modern Drupal 8, 9, 10 and 11 Theme (10.2.9) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Support
ro: Suport

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Layout
ro: Prezentare

en: Node
ro: Nod

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Comment
ro: Comentariu

en: Up
ro: Sus

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: wide
ro: larg

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Footer first
ro: Primul subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Footer fourth
ro: Al patrulea subsol

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: First page
ro: Prima pagină

en: narrow
ro: îngust

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
