Mailjet (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Event
fa: رویداد

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Domain
fa: دامنه

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Order
fa: سفارش

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: ,
fa: ،

en: Language code
fa: کد زبان

en: Secret Key
fa: کلید رمز

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Order statuses
fa: وضعیت سفارشات

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Line item ID
fa: شناسه‌ی آیتم سطر

en: Asc
fa: صعودی

en: My Profile
fa: پروفایل من

en: Master
fa: مدیر
