Mailjet (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Title
id: Judul

en: Register
id: Daftar

en: E-mail
id: Email

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Country
id: Negara

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Event
id: Acara

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Address
id: Alamat

en: State
id: Status

en: Owner
id: Pemilik

en: Order
id: Urutan

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: City
id: Kota

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Lists
id: Daftar

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: My profile
id: Profilku

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Domains
id: Domain

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Upgrade
id: Peningkatan

en: Asc
id: Urutan turun
