Access Records (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Other
fa: ساير

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Target type
fa: نوع داده هدف

en: Revert
fa: بازگشت

en: or
fa: یا

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title بازبینی %revision حذف شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Target
fa: مقصد

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fa: بازبینی‌ @type %title در %revision-date حذف شد.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title ویرایش %revision برگردانده شد.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به بازبینی قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف بازبینی قبلی

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Asc
fa: صعودی
