Account Settings Tab (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Password
id: Sandi

en: Users
id: Pengguna

en: About
id: Tentang

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
id: Untuk mengubah password pengguna saat ini, masukkan password baru di kedua field.

en: Provide a password for the new account in both fields.
id: Masukkan sandi di kedua isian yang disediakan.

en: Current password
id: Sandi saat ini

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
id: Alamat email yang valid. Semua email dari sistem akan dikirim ke alamat ini. Alamat email tidak dipublikasikan dan hanya akan digunakan jika Anda ingin menerima kata sandi baru atau ingin menerima berita atau pemberitahuan tertentu melalui email.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
id: Beberapa karakter khusus diperbolehkan, termasuk spasi, titik (.), Tanda hubung (-), apostrof ('), garis bawah (_), dan tanda @.
