Sign for acknowledgement (8.x-1.0-beta12) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Node ID
id: ID Node

en: Layout
id: Tata letak

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Roles
id: Peran

en: Filter
id: Saring

en: Other
id: Lainnya

en: Users
id: Pengguna

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Show only users where
id: Tampilkan anggota yang

en: any
id: apapun

en: Language code
id: Kode bahasa

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Current user
id: Anggota sekarang
