Acquia Drupal Stater Kit Common (1.5.0) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: True
ar: صحيح

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Updated
ar: التحديث

en: You are not authorized to access this page.
ar: غير مسموح لك بالوصول إلى هذه الصفحة.

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Page
ar: الصفحة

en: Module
ar: الوحدة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Widget
ar: عنصر إدخال

en: Desc
ar: تنازلي

en: Table
ar: جدول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: author
ar: مؤلف

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Grid
ar: شبكة

en: Page not found
ar: الصفحة غير موجودة

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Newest first
ar: الأحدث أولاً

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Card
ar: بطاقة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Apply filters
ar: عمل تصفية

en: Alert
ar: تنبيه

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: File added
ar: تمت إضافة الملف

en: File removed
ar: تم حذف الملف

en: Name (A-Z)
ar: الاسم (أ-ي)

en: Name (Z-A)
ar: الاسم (ي-أ)

en: Edit {{ name }}
ar: تحرير {{ name }}

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ar: مسودة

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ar: إنشاء مسودة جديدة

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ar: نشر

en: Delete {{ name }}
ar: حذف {{ اسم }}
