Acquia CMS Common (2.0.3) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Tags
ja: タグ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Search
ja: 検索

en: Name
ja: 名前

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: You are not authorized to access this page.
ja: このページにアクセスする権限がありません。

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Embedded
ja: 埋め込み

en: Module
ja: モジュール

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Medium
ja: 中程度

en: Search Results
ja: 検索結果

en: Tabs
ja: タブ

en: Page not found
ja: ページが見つかりません

en: Administrator
ja: 管理者

en: Card
ja: カード

en: Alert
ja: 警告

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: View differences
ja: 差分を表示

en: File added
ja: ファイルが追加されました

en: File removed
ja: 削除されたファイル

en: View changes of @config_file
ja: @config_file の変更箇所を表示

en: Editorial
ja: コンテンツ編集

en: Staged
ja: ステージ済み

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ja: アーカイブ済み

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ja: アーカイブ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ja: 下書きを新規作成
