Acquia CMS Common (3.1.3) - en to hu translation catalogue (91 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: True
hu: Igaz

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Updated
hu: Frissítve

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Node
hu: Tartalom

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Page
hu: Oldal

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Module
hu: Modul

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Desc
hu: Csökk

en: Table
hu: Táblázat

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: Sort by
hu: Rendezés

en: author
hu: szerző

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Tabs
hu: Fülek

en: Grid
hu: Rács

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Offset
hu: Eltolás

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Card
hu: Kártya

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Tag type
hu: Címketípus

en: Apply filters
hu: Szűrők alkalmazása

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Template ID
hu: Sablon azonosítója

en: Alert
hu: Riasztás

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: No media available.
hu: Nincs elérhető média.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Filtered HTML
hu: Szűrt HTML

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
hu: Lehetséges, hogy egy másik kérés már szinkronizálja a konfigurációt.

en: View differences
hu: Különbségek megtekintése

en: File added
hu: Fájl hozzáadva

en: File removed
hu: Fájl eltávolítva

en: View changes of @config_file
hu: @config_file módosításainak megtekintése

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Staged
hu: Előkészítve

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Media name
hu: Média neve

en: Find and manage media.
hu: Média keresés és kezelés.

en: Whoops!
hu: Hoppá!

en: Name (A-Z)
hu: Név (A-Z)

en: Name (Z-A)
hu: Név (Z-A)

en: Edit {{ name }}
hu: {{ name }} szerkesztése

en: Widget (table)
hu: Felületi elem (táblázat)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hu: Archiválás

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel

en: Delete {{ name }}
hu: {{ name }} törlése
