Acquia CMS Common (3.1.8) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Updated
is: Uppfært

en: You are not authorized to access this page.
is: Þú hefur ekki leyfi til að skoða þessa síðu.

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Page
is: Síða

en: Module
is: Eining

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Table
is: Tafla

en: Sort by
is: Raða eftir

en: author
is: höfundur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Grid
is: Grind

en: Page not found
is: Síðan fannst ekki

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: No media available.
is: Ekkert margmiðlunarefni aðgengilegt.

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Find and manage media.
is: Finna og stjórna margmiðlunarefni
