Acquia CMS Common (3.2.2) - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: Action
uk: Дія

en: Tags
uk: Теґи

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: True
uk: Істина

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Updated
uk: Оновлено

en: You are not authorized to access this page.
uk: У вас недостатньо прав для доступу до цієї сторінки.

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Access denied
uk: Немає доступу

en: Page
uk: Сторінка

en: Embedded
uk: Вбудований

en: Module
uk: Модуль

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Medium
uk: Середній

en: Media
uk: Медіа

en: Widget
uk: Віджет

en: Desc
uk: Спад

en: Table
uk: Таблиця

en: Search Results
uk: Результати пошуку

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: author
uk: автор

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Grid
uk: Сітка

en: Page not found
uk: Сторінку не знайдено

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Offset
uk: Зміщення

en: Newest first
uk: Найновіші спочатку

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Card
uk: Картка

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Apply filters
uk: Застосувати фільтри

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Template ID
uk: ID шаблона

en: Alert
uk: Застереження

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Find and manage content.
uk: Пошук матеріалів і керування ними.

en: No media available.
uk: Мультимедійних файлів не знайдено.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Media type
uk: Тип носія

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
uk: Інший запит можливо вже проводить синхронізацію конфігурації.

en: View differences
uk: Показати відмінності

en: File added
uk: Файл додано

en: File removed
uk: Файл вилучено

en: View changes of @config_file
uk: Переглянути зміни @config_file

en: Editorial
uk: Редагування

en: Media library
uk: Медіатека

en: Staged
uk: Тестова

en: Find and manage content
uk: Пошук матеріалів та керування ними

en: Media name
uk: Назва медіа

en: Find and manage media.
uk: Пошук медіа та керування ними.

en: Name (A-Z)
uk: Назва (А - Я)

en: Name (Z-A)
uk: Назва (Я - А)

en: Edit {{ name }}
uk: Редагувати {{ name }}

en: Widget (table)
uk: Віджет (таблиця)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
uk: Архівовано

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
uk: Архівувати

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
uk: Створити нову чернетку

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати

en: Delete {{ name }}
uk: Видалити {{ name }}
