Acquia CMS Common (3.2.4) - en to ru translation catalogue (82 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Language
ru: Язык

en: Action
ru: Действие

en: Tags
ru: Теги

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: True
ru: Истина

en: Default
ru: По умолчанию

en: Updated
ru: Обновлено

en: You are not authorized to access this page.
ru: Вы не авторизированы для доступа к этой странице.

en: Content type
ru: Тип материала

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Access denied
ru: Доступ запрещён

en: Page
ru: Страница

en: Module
ru: Модуль

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Widget
ru: Виджет

en: Desc
ru: По убыванию

en: Table
ru: Таблица

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: author
ru: автор

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Grid
ru: Сетка

en: Page not found
ru: Страница не найдена

en: Administrator
ru: Администратор

en: Offset
ru: Пропустить

en: Newest first
ru: Новые сначала

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Apply filters
ru: Применить фильтры

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Template ID
ru: ID шаблона

en: Alert
ru: Оповещение

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Find and manage content.
ru: Поиск материалов и управление ими

en: No media available.
ru: Мультимедийных файлов не найдено.

en: You have been logged out due to inactivity.
ru: Вы вышли из системы по причине неактивности.

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
ru: Другой запрос возможно уже синхронизирует конфигурацию.

en: View differences
ru: Просмотр различий

en: File added
ru: Файл добавлен

en: File removed
ru: Файл удалён

en: View changes of @config_file
ru: Просмотр изменений @config_file

en: Editorial
ru: В редактировании

en: Media library
ru: Медиа-библиотека

en: Staged
ru: Подготовленная

en: Find and manage content
ru: Поиск материалов и управление ими

en: Media name
ru: Название медиа

en: Find and manage media.
ru: Найти и управлять медиа.

en: Name (A-Z)
ru: Имя (А-Я)

en: Name (Z-A)
ru: Имя (Я-А)

en: Edit {{ name }}
ru: Редактировать {{ name }}

en: Widget (table)
ru: Виджет (таблица)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ru: Заархивированный

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ru: Архивировать

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ru: Создать новый черновик

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать

en: Delete {{ name }}
ru: Удалить {{ name }}
