Acquia CMS Common (3.2.7) - en to vi translation catalogue (51 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Content
vi: Nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Action
vi: Thao tác

en: Tags
vi: Thẻ

en: Categories
vi: Mục phân loại

en: Edit
vi: Sửa

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Name
vi: Tên

en: True
vi: Đúng

en: Default
vi: Mặc định

en: Small
vi: Nhỏ

en: Large
vi: Rộng

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: You are not authorized to access this page.
vi: Bạn không có quyền truy cập trang này.

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: All
vi: Tất cả

en: Active
vi: Hoạt động

en: Access denied
vi: Truy cập bị từ chối

en: Page
vi: Trang

en: Embedded
vi: Nhúng

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Thumbnail
vi: Ảnh thu nhỏ

en: Medium
vi: Vừa

en: Media
vi: Phương tiện

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Table
vi: Bảng

en: Search Results
vi: Kết quả tìm

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: author
vi: tác giả

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Grid
vi: Lưới

en: Page not found
vi: Không tìm thấy trang

en: Administrator
vi: Người quản lý

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Newest first
vi: Từ mới đến cũ

en: No content available.
vi: Không có nội dung nào.

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Alert
vi: Báo động

en: Find and manage content.
vi: Tìm và quản lí nội dung.

en: No media available.
vi: Không có phương tiện nào.

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
