Acquia CMS Common (3.2.8) - en to sv translation catalogue (83 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Name
sv: Namn

en: True
sv: Sant

en: Default
sv: Förvald

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: You are not authorized to access this page.
sv: Du har inte behörighet till denna sida.

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Page
sv: Sida

en: Module
sv: Modul

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Medium
sv: Mellan

en: Desc
sv: Fallande

en: Table
sv: Tabell

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: author
sv: författare

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Tabs
sv: Flikar

en: Grid
sv: Rutnät

en: Page not found
sv: Sidan hittades inte

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Newest first
sv: Nyaste först

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Card
sv: Kort

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Tag type
sv: Etiketttyp

en: Apply filters
sv: Applicera filter

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Alert
sv: Larm

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: No media available.
sv: Ingen media tillgänglig.

en: You have been logged out due to inactivity.
sv: Du har loggats ut på grund av inaktivitet.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
sv: En annan begäran kanske synkroniserar konfiguration redan.

en: View differences
sv: Visa skillnader

en: File added
sv: Fil tillagd

en: File removed
sv: Fil borttagen

en: View changes of @config_file
sv: Visa ändringar för @config_file

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: Media name
sv: Medianamn

en: Find and manage media.
sv: Hitta och hantera media.

en: Name (A-Z)
sv: Namn (A-Z)

en: Name (Z-A)
sv: Namn (Z-A)

en: Edit {{ name }}
sv: Redigera {{ name }}

en: Widget (table)
sv: Gränssnittskomponent (tabell)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera

en: Delete {{ name }}
sv: Radera {{ name }}
