Acquia CMS Common (3.3.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Search
tr: Ara

en: Name
tr: İsim

en: You are not authorized to access this page.
tr: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: Node
tr: Düğüm

en: Active
tr: Etkin

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: Module
tr: Modül

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Tag type
tr: Etiket türü

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
tr: Başka bir istek zaten yapılandırmayı eşitliyor olabilir.

en: View differences
tr: Farklılıkları görüntüle

en: File added
tr: Dosya eklendi

en: File removed
tr: Dosya silindi

en: View changes of @config_file
tr: @config_file değişikliklerini görüntüle

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
tr: Arşivlendi

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
tr: Yeni Taslak Oluştur

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla
