Acquia CMS Common (3.3.6) - en to pt translation catalogue (61 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: Tags
pt: Etiquetas

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: True
pt: Verdadeiro

en: Default
pt: Predefinido

en: Updated
pt: Atualizado

en: You are not authorized to access this page.
pt: Não está autorizado a aceder a esta página.

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Node
pt: Nó

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Page
pt: Página

en: Module
pt: Módulo

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Medium
pt: Médio

en: Desc
pt: Descendente

en: Table
pt: Tabela

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Tabs
pt: Separadores

en: Grid
pt: Grelha

en: Page not found
pt: Página não encontrada

en: Administrator
pt: Administrador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Newest first
pt: Mais recentes primeiro

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Card
pt: Cartão

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Alert
pt: Alerta

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Find and manage content.
pt: Encontrar e gerir conteúdo.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Full HTML
pt: HTML Completo

en: Another request may be synchronizing configuration already.
pt: Outro pedido pode estar já a sincronizar a configuração.

en: View differences
pt: Ver diferenças

en: File added
pt: Ficheiro adicionado

en: File removed
pt: Ficheiro removido

en: View changes of @config_file
pt: Ver alterações em @config_file

en: Find and manage content
pt: Encontrar e gerir conteúdo
