Acquia Drupal Stater Kit Common (3.3.7) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Updated
fa: به‌روز

en: You are not authorized to access this page.
fa: شما حق دسترسی به این صفحه را ندارید.

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Access denied
fa: دسترسی مجاز نیست

en: Page
fa: صفحه

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Module
fa: ماژول

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Search Results
fa: نتایج جستجو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: author
fa: نویسنده

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Grid
fa: شبکه

en: Page not found
fa: صفحه مورد نظر یافت نشد.

en: Administrator
fa: مدیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Alert
fa: هشدار

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: No media available.
fa: رسانه‌ای در دسترس نیست

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: File added
fa: فایل افزوده شد

en: File removed
fa: فایل حذف شد

en: Media library
fa: کتابخانه رسانه

en: Media name
fa: نام رسانه
