Acquia CMS Common (3.3.7) - en to ro translation catalogue (66 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Categories
ro: Categorii

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Updated
ro: Actualizat

en: You are not authorized to access this page.
ro: Nu ai perrmisiunile necesare pentru a accesa această pagină

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Page
ro: Pagina

en: Module
ro: Modul

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Medium
ro: Mediu

en: Desc
ro: Descendent

en: Table
ro: Tabel

en: Sort by
ro: Sortare după

en: author
ro: autor

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Grid
ro: Grilă

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Offset
ro: Decalaj

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Alert
ro: Alertă

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Another request may be synchronizing configuration already.
ro: O altă cerere posibil deja efectuează sincronizarea configurației.

en: View differences
ro: Vedeți diferențele

en: File added
ro: Fișier adăugat

en: File removed
ro: Fișier șters

en: View changes of @config_file
ro: Vedeți modificările @config_file

en: Staged
ro: Etapizat

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Media name
ro: Nume media

en: Find and manage media.
ro: Găsiți și gestionați media.
