Acquia CMS Common (3.3.8) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Categories
da: Kategorier

en: Search
da: Søg

en: Name
da: Navn

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: You are not authorized to access this page.
da: Du har ikke adgang til at tilgå siden.

en: Node
da: Indholdselement

en: Active
da: Aktiv

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Embedded
da: Indlejret

en: Module
da: Modul

en: Tabs
da: Faner

en: Page not found
da: Side ikke fundet

en: Card
da: Kort

en: Alert
da: Advarsel

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
da: En anden forespørgsel er muligvis allerede i gang med at synkronisere konfigurationen.

en: View differences
da: Vis forskelle

en: File added
da: Fil tilføjet

en: File removed
da: Fil fjernet

en: View changes of @config_file
da: Vis ændringer i @config_file

en: Editorial
da: Redaktionel

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
