Acquia Drupal Stater Kit Common (3.3.12) - en to da translation catalogue (74 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Updated
da: Opdateret

en: You are not authorized to access this page.
da: Du har ikke adgang til at tilgå siden.

en: Content type
da: Indholdstype

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Page
da: Side

en: Embedded
da: Indlejret

en: Module
da: Modul

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Table
da: Tabel

en: Sort by
da: Sortér efter

en: author
da: forfatter

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Tabs
da: Faner

en: Grid
da: Gitter

en: Page not found
da: Side ikke fundet

en: Offset
da: Forskydning

en: Newest first
da: Nyeste først

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Card
da: Kort

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Apply filters
da: Tilføj filtre

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Alert
da: Advarsel

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
da: Advarsel: Denne tilladelse kan have sikkerhedsmæssige implikationer afhængigt af, hvordan tekstformatet er indstillet.

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: No media available.
da: Ingen tilgængelige media.

en: Asc
da: Stigende

en: Media type
da: Medie type

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
da: En anden forespørgsel er muligvis allerede i gang med at synkronisere konfigurationen.

en: View differences
da: Vis forskelle

en: File added
da: Fil tilføjet

en: File removed
da: Fil fjernet

en: View changes of @config_file
da: Vis ændringer i @config_file

en: Editorial
da: Redaktionel

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold

en: Find and manage media.
da: Find og håndtér mediefiler.

en: Name (A-Z)
da: Navn (A-Z)

en: Name (Z-A)
da: Navn (Z-A)

en: Edit {{ name }}
da: Redigér {{ name }}

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv

en: Delete {{ name }}
da: Slet {{ name }}
