Acquia Drupal Stater Kit Common (3.3.6) - en to nl translation catalogue (81 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Action
nl: Actie

en: Tags
nl: Labels

en: Categories
nl: Categorieën

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: True
nl: Waar

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: You are not authorized to access this page.
nl: U heeft geen toegangsrechten voor deze pagina.

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Page
nl: Pagina

en: Embedded
nl: Ingebed

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Desc
nl: Aflopend

en: Table
nl: Tabel

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: author
nl: auteur

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Grid
nl: Raster

en: Page not found
nl: Pagina niet gevonden

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Newest first
nl: Nieuwste eerst

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Card
nl: Kaart

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Tag type
nl: Labeltype

en: Apply filters
nl: Filters toepassen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Alert
nl: Alarm

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Find and manage content.
nl: Inhoud zoeken en beheren.

en: No media available.
nl: Geen media beschikbaar.

en: You have been logged out due to inactivity.
nl: U bent uitgelogd wegens inactiviteit.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Media type
nl: Mediatype

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Another request may be synchronizing configuration already.
nl: Waarschijnlijk is er op het moment een andere synchronisatie bezig.

en: View differences
nl: Verschillen bekijken

en: File added
nl: Bestand toegevoegd

en: File removed
nl: Bestand verwijderd

en: View changes of @config_file
nl: Wijzigingen van de @config_file bekijken

en: Editorial
nl: Redactioneel

en: Media library
nl: Media-bibliotheek

en: Staged
nl: Gereed

en: Find and manage content
nl: Inhoud vinden en beheren

en: Media name
nl: Medianaam

en: Find and manage media.
nl: Media zoeken en beheren.

en: Access denied!
nl: Toegang geweigerd!

en: Name (A-Z)
nl: Naam (A-Z)

en: Name (Z-A)
nl: Naam (Z-A)

en: Edit {{ name }}
nl: {{ name }} bewerken

en: Widget (table)
nl: Widget (tabel)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
nl: Gearchiveerd

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
nl: Concept

[ctx: Workflow state label]
en: Published
nl: Gepubliceerd

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
nl: Archiveren

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
nl: Nieuw concept maken

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
nl: Publiceren

en: Delete {{ name }}
nl: {{ name }} verwijderen
