Acquia Drupal Starter Kit Headless (1.4.0) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: View
ar: عرض

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: ID
ar: المعرف ID

en: Site
ar: موقع

en: Roles
ar: الأدوار

en: Clone
ar: استنساخ

en: Blocks
ar: الصناديق

en: pixels
ar: بكسلات

en: Maximum height
ar: أقصى ارتفاع

en: Maximum width
ar: أقصى عرض

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Block Content
ar: محتوى الصندوق
