Acquia Drupal Starter Kit Headless (1.4.0) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Site
uk: Сайт

en: Roles
uk: Ролі

en: Clone
uk: Клонувати

en: Tokens
uk: Замінники

en: Site URL
uk: Адреса сайту

en: Blocks
uk: Блоки

en: pixels
uk: пікселів

en: Maximum height
uk: Максимальна висота

en: Maximum width
uk: Максимальна ширина

en: Bundle
uk: Пакет

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Block Content
uk: Вміст блоку

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: API settings
uk: Налаштування API

en: Edit @title
uk: Редагувати @title

en: Secret
uk: Таємний

en: User accounts
uk: Облікові записи

en: Block types
uk: Типи блоків

en: Media types
uk: Типи медіа

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
uk: Максимальний розмір: %max_width x %max_height пікселів

en: Maximum width: %max_width pixels
uk: Максимальна ширина: %max_width пікс.

en: Maximum height: %max_height pixels
uk: Максимальна висота:  %max_height пікс.

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
uk: Неможливо видобути віддалений URL (@url).

en: oEmbed content
uk: Вміст oEmbed
