Acquia Commerce Manager (8.x-1.2-beta1) - en to da translation catalogue (144 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: yes
da: ja

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Currency
da: Valuta

en: Quantity
da: Mængde

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Total
da: I alt

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: no
da: nej

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Good
da: God

en: Card Number
da: Kortnummer

en: Details
da: Detaljer

en: Price
da: Pris

en: Customers
da: Kunder

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: Desc
da: Faldende

en: Stock
da: Lager

en: Payment
da: Betaling

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Attributes
da: Attributter

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Checkout
da: Til kassen

en: Credit Card
da: Kreditkort

en: Profile
da: Profil

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Confirmation
da: Bekræftelse

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: The specified passwords do not match.
da: De angivne adgangskoder er forskellige.

en: Promotions
da: Promoveringer

en: Last modified
da: Sidst ændret

en: Address Line 1
da: Adresselinje 1

en: Address Line 2
da: Adresselinje 2

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Discount
da: Rabat

en: Shipping
da: Forsendelse

en: Product
da: Produkt

en: Changed
da: Ændret

en: Products
da: Produkter

en: Orders
da: Ordrer

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Basic information
da: Grundlæggende information

en: Review
da: Gennemgå

en: Reset password
da: Nulstil adgangskode

en: Complete
da: Komplet

en: Password strength:
da: Adgangskodekvalitet:

en: Passwords match:
da: Adgangskoder er ens:

en: Apply
da: Udfør

en: Translation language
da: Sprog til oversættelse

en: Select
da: Vælg

en: Simple
da: Simpel

en: Credit Card Number
da: Kreditkortnummer

en: Language code
da: Sprogkode

en: Currency Code
da: Valutakode

en: Addresses
da: Adresser

en: Add address
da: Tilføj adresse

en: Telephone
da: Telefon

en: Order #
da: Ordre #

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Remember me
da: Husk mig

en: Account
da: Konto

en: Advanced configuration
da: Avancerede indstillinger

en: Billing information
da: Betalingsoplysninger

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Synchronize
da: Synkronisér

en: Customer ID
da: Kunde ID

en: Create @name
da: Opret @name

en: Done.
da: Udført.

en: Tax
da: Skat

en: CVV
da: Kontrolcifre

en: Expiration Month
da: Udløbsmåned

en: Expiration Year
da: Udløbsår

en: Cash on delivery
da: Kontant ved levering

en: Password field is required.
da: Adgangskoden er obligatorisk.

en: Confirm password
da: Bekræft adgangskode

en: Cart block
da: Indkøbskurvblok

en: Your cart has been updated.
da: Din indkøbskurv er blevet opdateret.

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Set password
da: Angiv adgangskode

en: Miss
da: Frk.

en: Use AJAX
da: Brug AJAX

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: New address
da: Ny adresse

en: Billing
da: Fakturering

en: Strong
da: Stærk

en: Reorder
da: Sortér

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Coupon code
da: Kuponkode

en: Add lowercase letters
da: Tilføj små bogstaver

en: Add uppercase letters
da: Tilføje store bogstaver

en: Add numbers
da: Tilføje tal

en: Add punctuation
da: Tilføje tegnsætning

en: Make it different from your username
da: Bør være forskelligt fra dit brugernavn

en: Weak
da: Svagt

en: Fair
da: Nogenlunde

en: Default shipping address
da: Standard forsendelsesadresse

en: Unit Price
da: Enhedspris

en: Access checkout
da: Tilgå checkout

en: Asc
da: Stigende

en: Shipping information
da: Forsendelsesoplysninger

en: Empty cart
da: Tøm kurv

en: Default billing address
da: Standard faktureringsadresse

en: The referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Text value
da: Tekstværdi

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Further instructions have been sent to your email address.
da: Yderligere instruktioner er sendt til din e-mail-adresse.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

en: Make it at least 12 characters
da: Gøre den mindst 12 tegn lang

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
da: Link til at nulstille dit kodeord vil blive sendt til din e-mail-adresse.

en: %name is not recognized as a username or an email address.
da: %name findes ikke som brugernavn eller e-mail-adresse.

en: Recommendations to make your password stronger:
da: Anbefalinger til at gøre dit kodeord sikrere:
