Acquia Commerce Manager (8.x-1.90) - en to is translation catalogue (95 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Email address
is: Netfang

en: Type
is: Gerð

en: yes
is: já

en: Cancel
is: Hætta við

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Quantity
is: Magn

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Email Address
is: Netfang

en: no
is: nei

en: Created
is: Stofnað

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Good
is: Gott

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Details
is: Nánar

en: Price
is: Verð

en: Customers
is: Viðskiptavinir

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: Stock
is: Lagerstaða

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: SKU
is: VN

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Argument
is: Rök

en: Checkout
is: Ganga frá pöntun

en: Credit Card
is: Greiðslukort

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Commerce
is: Verslun

en: The specified passwords do not match.
is: Lykilorðin eru ekki eins.

en: Discount
is: Afsláttur

en: Product
is: Vara

en: Subtotal
is: Millisumma

en: Products
is: Vörur

en: Orders
is: Pantanir

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Review
is: Yfirlestur

en: Reset password
is: Endursetja lykilorð

en: Complete
is: Lokið

en: Password strength:
is: Styrkur lykilorðs:

en: Passwords match:
is: Lykilorðin eru eins:

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Currency Code
is: Gjaldmiðilskóði

en: Addresses
is: Heimilisföng

en: Telephone
is: Sími

en: Remember me
is: Muna eftir mér

en: Account
is: Aðgangur

en: Billing information
is: Greiðsluupplýsingar

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Currency code
is: Gjaldmiðilskóði

en: Expiration Year
is: Gildir til ársins

en: Password field is required.
is: Það verður að velja lykilorð.

en: Confirm password
is: Staðfesta lykilorð

en: Your cart has been updated.
is: Karfan þín hefur verið uppfærð.

en: Discounts
is: Afslættir

en: Use AJAX
is: Nota AJAX

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Strong
is: Traust

en: Weak
is: Veikt

en: Unit Price
is: Einingaverð

en: Shipping information
is: Afhendingarstaður

en: Store Settings
is: Stilling verslunar

en: Payment Methods
is: Greiðslumátar

en: Pay and complete purchase
is: Greiða og ganga frá kaupum
