Acquia Commerce Manager (8.x-1.90) - en to uk translation catalogue (189 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Currency
uk: Валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Total
uk: Всього

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: no
uk: ні

en: Created
uk: Створено

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Good
uk: Добре

en: Media
uk: Медіа

en: Card Number
uk: Номер карти

en: Details
uk: Подробиці

en: Price
uk: Ціна

en: Customers
uk: Покупці

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Desc
uk: Спад

en: Stock
uk: Товарні запаси

en: Payment
uk: Оплата

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: SKU
uk: Артикул

en: Attributes
uk: Атрибути

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Argument
uk: Аргумент

en: Checkout
uk: Оформлення

en: Credit Card
uk: Кредитна карта

en: Profile
uk: Профіль

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Full
uk: Повністю

en: Confirmation
uk: Підтвердження

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Commerce
uk: Комерція

en: The specified passwords do not match.
uk: Вказані паролі не збігаються.

en: Session
uk: Сеанс

en: Last modified
uk: Востаннє змінено

en: Address Line 1
uk: Адреса основна

en: Address Line 2
uk: Адреса додаткова

en: Cart
uk: Кошик

en: Discount
uk: Знижка

en: Shipping
uk: Доставка

en: Product
uk: Товар

en: Subtotal
uk: Підсумок

en: Changed
uk: Змінено

en: Products
uk: Товари

en: Orders
uk: Замовлення

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Basic information
uk: Основна інформація

en: Review
uk: Перевірити

en: Reset password
uk: Скинути пароль

en: Complete
uk: Завершене

en: Password strength:
uk: Складність пароля:

en: Passwords match:
uk: Збіг паролів:

en: Apply
uk: Застосувати

en: Translation language
uk: Мова перекладу

en: Select
uk: Вибір

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Simple
uk: Просте

en: Credit Card Number
uk: Номер кредитної картки

en: Language code
uk: Код мови

en: Currency Code
uk: Код валюти

en: Addresses
uk: Адреси

en: Add address
uk: Додати адресу

en: Telephone
uk: Телефон

en: Order #
uk: Замовлення #

en: Date of Birth
uk: Дата народження

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Remember me
uk: Запам'ятати мене

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Advanced configuration
uk: Додаткове налаштування

en: Attribute Name
uk: Назва атрибуту

en: Free
uk: Вільно

en: Billing information
uk: Інформація про оплату

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Synchronize
uk: Синхронізація

en: Customer ID
uk: ID клієнта

en: Create @name
uk: @name: створити

en: Currency code
uk: Код валюти

en: Done.
uk: Завершено.

en: Push
uk: Штовхання

en: Tax
uk: Податки

en: Expiration Month
uk: Місяць закінчення дії

en: Expiration Year
uk: Рік закінчення дії

en: Cash on delivery
uk: Післяплата готівкою

en: Password field is required.
uk: Поле "Пароль" є обов'язковим.

en: Confirm password
uk: Підтвердити пароль

en: Cart block
uk: Блок кошика

en: Your cart has been updated.
uk: Ваш кошик було оновлено

en: Mr
uk: Пан

en: Ms
uk: Мс

en: Mrs
uk: Пані

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Enable logging
uk: Вести журнал

en: Set password
uk: Встановити пароль

en: Miss
uk: Панна

en: Dr
uk: Др.

en: Use AJAX
uk: Використовувати AJAX

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Billing
uk: Платежі

en: Strong
uk: Сильний

en: Reorder
uk: Перевпорядкувати

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Currency Settings
uk: Параметри валют

en: Variant
uk: Варіант

en: Coupon code
uk: Код купону

en: Storage type
uk: Способи зберігання

en: Add lowercase letters
uk: Додайте малі літери

en: Add uppercase letters
uk: Додайте великі літери

en: Add numbers
uk: Додайте цифри

en: Add punctuation
uk: Додайте знаки пунктуації

en: Make it different from your username
uk: Зробіть його відмінним від вашого імені користувача

en: Weak
uk: Слабкий

en: Fair
uk: Непоганий

en: Default shipping address
uk: Адреса доставки за замовчуванням

en: API version
uk: Версія API

en: Connector
uk: Лінія з'єднання

en: Pull
uk: Тягнути

en: Unit Price
uk: Ціна одиниці товару

en: Access checkout
uk: Доступ до оформлення

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Shipping information
uk: Інформація для доставки

en: Display Mode
uk: Режим показу

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Empty cart
uk: Порожній кошик

en: Store Settings
uk: Налаштування магазину

en: Payment Methods
uk: Способи оплати

en: Continue to payment
uk: Перейти до сплати

en: The referenced entity
uk: Сутність за посиланням

en: Text value
uk: Текстове значення

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: Comment display format settings
uk: Налаштування формату відображення коментарів

en: Further instructions have been sent to your email address.
uk: Подальші вказівки були надіслані на вашу електронну адресу.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Product Link
uk: Посилання на товар

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size

en: Make it at least 12 characters
uk: Зробіть його довжиною принаймні у 12 символів

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
uk: Вказівки щодо скидання паролю будуть надіслані на зареєстровану вами адресу електронної пошти.

en: %name is not recognized as a username or an email address.
uk: %name не розпізнане ані у якості імені користувача, ані у якості електронної адреси.

en: Administer your commerce data and configuration.
uk: Адміністрування даних модуля Торгівля та конфігурації

en: Configure your store and Commerce module settings.
uk: Конфігурація магазину та налаштувань модуля Торгівля.

en: Allow guest checkout
uk: Дозволити гостьові оформлення

en: Pay and complete purchase
uk: Оплатити і завершити купівлю

en: Continue to review
uk: Перейти до огляду

en: The specified emails do not match.
uk: Зазначені електронні адреси не збігаються.

en: Recommendations to make your password stronger:
uk: Поради з посилення вашого пароля:

en: Checkout progress
uk: Поступ оформлення
