Acquia Connector (8.x-1.25) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Submit
tr: Gönder

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Variable
tr: Değişken

en: Name
tr: İsim

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Active
tr: Etkin

en: Site name
tr: Site adı

en: Manual update check
tr: Elle güncelleme kontrolü

en: Desc
tr: Azalan

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Passed
tr: Geçti

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Text formats
tr: Metin biçimleri

en: Temporary files
tr: Geçici dosyalar

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Site UUID
tr: Site UUID'si
