Acquia Connector (8.x-1.26) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Submit
fr: Soumettre

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Active
fr: Actif

en: Site name
fr: Nom du site

en: Manual update check
fr: Vérification manuelle des mises à jour

en: Inactive
fr: Inactif

en: Sort by
fr: Trier par

en: No results found.
fr: Aucun résultat n'a été trouvé.

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Connect
fr: Connexion

en: Passed
fr: Passé

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Configuration settings
fr: Paramètres de configuration

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Allowed upload extensions
fr: Extensions autorisées pour les transferts

en: Text formats
fr: Formats de texte

en: Temporary files
fr: Fichiers temporaires

en: Master
fr: Principal

en: Index status
fr: Statut de l'index

en: Site UUID
fr: UUID du site
