Acquia Connector (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Variable
fa: متغیر

en: Name
fa: نام

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Active
fa: فعال

en: Manual update check
fa: بررسی دستی به‌روزرسانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Source code
fa: کد منبع

en: Identifier
fa: هویت

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Private files
fa: فایل‌های خصوصی

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Temporary files
fa: فایل‌های موقت

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
