Acquia Connector (8.x-1.5) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Variable
pt: Variável

en: Name
pt: Nome

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Active
pt: Ativo

en: Manual update check
pt: Verificar atualizações manualmente

en: Desc
pt: Decrescente

en: Inactive
pt: Inativo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: No results found.
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Migrate
pt: Migrar

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Connect
pt: Conectar

en: Source code
pt: Código-fonte

en: Passed
pt: Aprovado(a)

en: Identifier
pt: Identificador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Error reporting
pt: Relatório de erros

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Private files
pt: Arquivos privados

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: Temporary files
pt: Arquivos temporários

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Send via Drupal cron
pt: Enviar via Drupal cron

en: <h3>Connected to the Acquia Network</h3>
pt: <h3>Conectado a Acquia Network</h3>

en: Cleanup files
pt: Limpar arquivos

en: Admin privileges
pt: Privilégios administrativos

en: Nodes and users
pt: Nodes e usuários
