Acquia Connector (8.x-1.9) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Name
hi: नाम

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Active
hi: सक्रिय

en: Manual update check
hi: मैनुअल अद्यतन की जाँच करें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Passed
hi: पारित कर दिया

en: Identifier
hi: पहचान

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Error reporting
hi: त्रुटि रिपोर्टिंग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Private files
hi: निजी फाइलों

en: Error reporting set to log only.
hi: त्रुटि रिपोर्टिंग गतिविधि संदेश तक निर्देशित की गायी है

en: Temporary files
hi: अस्थायी फ़ाइलें
