Acquia Content Hub (3.6.0) - en to hu translation catalogue (52 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Action
hu: Művelet

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: n/a
hu: n. a.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Filter
hu: Szűrő

en: API Key
hu: API-kulcs

en: item
hu: tétel

en: items
hu: tételek

en: Desc
hu: Csökk

en: Original
hu: Eredeti

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Modified
hu: Változtatott

en: Purge
hu: Tisztítás

en: Match
hu: Egyezik

en: Secret Key
hu: Titkos kulcs

en: Offset
hu: Eltolás

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: The settings have been saved.
hu: A beállítások elmentve.

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Asc
hu: Növ

en: Entity Bundle
hu: Mezőköteg

en: entity
hu: entitás

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: entities
hu: entitások

en: Update this item
hu: Ezen elem frissítése

en: Exporting
hu: Exportálás

en: Apply to selected items
hu: Alkalmazás a kiválasztott elemekre
