Acquia Content Hub (8.x-1.31) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Tags
id: Tag

en: all
id: semua

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: items
id: item

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Sources
id: Sumber

en: Source
id: Sumber

en: Limit
id: Batas

en: Client
id: Klien

en: Publish
id: Tampilkan

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Machine name
id: Nama mesin

en: User Role
id: Peran Pengguna

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundles
id: Bundel

en: Not set
id: Tidak disetel

en: - All -
id: - Semua -

en: Entities
id: Entitas

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args

en: The entity type.
id: Tipe entitas
