Acquia Content Hub (8.x-1.31) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Tags
it: Etichette

en: all
it: tutto

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: item
it: elemento

en: Threshold
it: Soglia

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source
it: Sorgente

en: Limit
it: Limite

en: Publish
it: Pubblica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: User Role
it: Ruolo utente

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Bundles
it: Bundle

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Not set
it: Non impostato

en: - All -
it: - Tutto -

en: Entities
it: Entità

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: The entity type.
it: Il tipo di entità.

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: Created entity %type with ID %id.
it: Entità %type con ID %id creata.

en: Updated entity %type with ID %id.
it: Entità %type con ID %id aggiornata.

en: %email is not a valid email address.
it: %email non è un indirizzo e-mail valido.

en: %emails are not valid email addresses.
it: %emails non sono indirizzi e-mail validi.
