Acquia Content Hub (8.x-1.41) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Tags
tr: Etiketler

en: all
tr: hepsi

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: item
tr: öğe

en: items
tr: öğeler

en: Threshold
tr: Eşik

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Source
tr: Kaynak

en: Limit
tr: Sınır

en: Publish
tr: Yayınla

en: Machine name
tr: Makine adı

en: User Role
tr: Kullanıcı Rolü

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Email Notification Settings
tr: E-posta Bildirim Ayarları

en: Bundles
tr: Paketler

en: Not set
tr: Ayarlanmamış

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: The entity type.
tr: Varlık tipi.

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Created entity %type with ID %id.
tr: %id kimlikli %type varlığı oluşturuldu.

en: Updated entity %type with ID %id.
tr: %id kimlikli %type varlığı güncellendi.

en: %email is not a valid email address.
tr: %email geçerli bir e-posta adresi değil.

en: %emails are not valid email addresses.
tr: %emails geçerli e-posta adresleri değil.

en: REST resource config ID
tr: REST kaynağı yapılandırma kimliği
