Acquia Content Hub (8.x-1.43) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Tags
ro: Etichete

en: all
ro: toate

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: API Key
ro: Cheie API

en: Threshold
ro: Prag

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Sources
ro: Surse

en: Source
ro: Sursă

en: Limit
ro: Limită

en: Publish
ro: Publică

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: User Role
ro: Rol Utilizator

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Not set
ro: Nu este setat

en: - All -
ro: - Toate -

en: Entities
ro: Entități

en: The entity type.
ro: Tipul entității.

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: entities
ro: entități

en: Created entity %type with ID %id.
ro: Entitatea %type cu ID-ul %id a fost creată.

en: Updated entity %type with ID %id.
ro: Entitatea %type cu ID-ul %id a fost actualizată.

en: %email is not a valid email address.
ro: %email nu este o adresă de email validă.

en: %emails are not valid email addresses.
ro: %emails nu sunt adrese de email valide.

en: REST resource config ID
ro: ID configurare resursă REST
