Acquia Content Hub (8.x-1.44) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: all
pt: todos

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: API Key
pt: Chave API

en: Threshold
pt: Limite

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Sources
pt: Fontes

en: Source
pt: Fonte

en: Limit
pt: Limite

en: Purge
pt: Purgar

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: Publish
pt: Publicar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: User Role
pt: Grupo de Utilizador

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: Not set
pt: Não configurado

en: - All -
pt: - Todos -

en: Entities
pt: Entidades

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro ao processar @operation com os argumentos: @args

en: The entity type.
pt: O tipo de entidade.

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: entity
pt: entidade

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: Category %label has been deleted.
pt: A categoria %label foi apagada.

en: Created entity %type with ID %id.
pt: Criada a entidade %type com ID %id.

en: Updated entity %type with ID %id.
pt: Entidade atualizada %type com ID %id.

en: %email is not a valid email address.
pt: %email não é um email válido.

en: %emails are not valid email addresses.
pt: %emails não são email válidos

en: REST resource config ID
pt: ID de configuração de recursos REST
