Acquia Content Hub (8.x-1.45) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Tags
uk: Теґи

en: all
uk: все

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: item
uk: елемент

en: items
uk: елементи

en: Threshold
uk: Поріг

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Sources
uk: Джерела

en: Source
uk: Джерело

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Purge
uk: Очистити

en: Client
uk: Клієнт

en: Save Configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Secret Key
uk: Таємний ключ

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: User Role
uk: Роль користувача

en: About
uk: Про модуль

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundles
uk: Пакети

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Not set
uk: Не встан.

en: Connection Settings
uk: Параметри з’єднання

en: - All -
uk: - Усе -

en: Connection
uk: З'єднання

en: Entity Types
uk: Типи сутностей

en: Entities
uk: Сутності

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: The entity type.
uk: Тип сутності.

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: entity
uk: сутність

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: entities
uk: сутності

en: Entity bundles
uk: Пакети сутностей

en: Category %label has been deleted.
uk: Категорія %label була успішно видалена.

en: Created entity %type with ID %id.
uk: Сутність %type з ID %id створена.

en: Updated entity %type with ID %id.
uk: Сутність %type з ID %id оновлена.

en: %email is not a valid email address.
uk: %email не є коректною електронною адресою.

en: %emails are not valid email addresses.
uk: %emails не є коректними електронними адресами.

en: REST resource config ID
uk: ID конфігурації ресурсу REST
