Acquia Content Hub (8.x-1.46) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Author
nl: Auteur

en: Tags
nl: Labels

en: all
nl: alle

en: None
nl: Geen

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Sources
nl: Bronnen

en: Source
nl: Bron

en: Purge
nl: Legen

en: Client
nl: Afnemer

en: Save Configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Publish
nl: Publiceren

en: Secret Key
nl: Geheime Sleutel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: User Role
nl: Gebruikersrol

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Shared secret
nl: Gedeeld geheim

en: Bundles
nl: Bundels

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: - All -
nl: - Alle -

en: Connection
nl: Verbinding

en: Search Term
nl: Zoekterm

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Entities
nl: Entiteiten

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: The entity type.
nl: Het entiteitstype.

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: entity
nl: entiteit

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: entities
nl: entiteiten

en: Category %label has been deleted.
nl: Categorie %label is verwijderd.

en: Created entity %type with ID %id.
nl: Entiteit %type met ID %id aangemaakt.

en: Updated entity %type with ID %id.
nl: Entiteit %type met ID %id bijgewerkt.

en: Entity UUID
nl: Entiteit UUID

en: One entity processed. | @count entities processed.
nl[0]: Een entiteit verwerkt.
nl[1]: @count entiteiten verwerkt.

en: REST resource config ID
nl: REST-resource configuratie-ID
