Acquia Content Hub (8.x-1.47) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Author
pt: Autor

en: all
pt: todos

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: API Key
pt: Chave de API

en: items
pt: itens

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Sources
pt: Fontes

en: Source
pt: Fonte

en: Publish
pt: Publicar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: User Role
pt: Papel do usuário

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Batch size
pt: Quantidade de cupons

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Not set
pt: Não definido

en: - All -
pt: - Todos -

en: Entities
pt: Entidades

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro durante o processamento de @operation com os argumentos: @args

en: The entity type.
pt: O tipo de entidade.

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: entity
pt: entidade

en: Entity types
pt: Tipos de entidade

en: entities
pt: entidades

en: Category %label has been deleted.
pt: A categoria %label foi excluída.

en: Created entity %type with ID %id.
pt: Entidade %type criada com ID %id.

en: Updated entity %type with ID %id.
pt: Entidade %type atualizada com ID %id.

en: REST resource config ID
pt: ID de configuração do recurso REST
